KRUCZY KNIAŹ Polot i HOWEA Flegaton

canaveral-staff
Piszący Forumowicz
Piszący Forumowicz

KRUCZY KNIAŹ Polot i HOWEA Flegaton

Post autor: canaveral-staff » 11 lut 2011 13:49

tamat będzie poświęcony wspaniałemu chartowi Bohunowi & KRUCZEK oraz jego towarzyszcze LENCE

Kruczek w chwili obecnej ma 4 lata ,Lenka 12 miesięcy

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Boa
Doświadczony Piesiolomaniak
Kontakt:

Re: KRUCZY KNIAŹ Polot i HOWEA Flegaton

Post autor: Boa » 12 lut 2011 09:42

:melodramatic:
Czasami na drodze spotykam prawdziwych motocyklowych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę... aż ciężko ich czasem wyprzedzić...

Gdyby ktoś fotografa potrzebował:
www.rafalmizerny.pl

canaveral-staff
Piszący Forumowicz
Piszący Forumowicz

Post autor: canaveral-staff » 13 lut 2011 15:10

NO :):) mnie też w głowie sie kręci jak na nie patrzę :lol: :lol:

Awatar użytkownika
hannka

Post autor: hannka » 14 lut 2011 17:15

Cudne są i odrazu kojarzą mi się z przepychem jaki był na dworze carskim, ale także ze stepami ,z historią Rosji .
:clap: :clap:
Nie bój się cieni, one świadczą o tym, że gdzieś znajduje się słońce - Oscar Wilde
Serce ma swoje racje, których rozum nie zna - Blaise Pascal

canaveral-staff
Piszący Forumowicz
Piszący Forumowicz

Post autor: canaveral-staff » 17 lut 2011 17:04

od lat zastanawiam sie jak borzoje przeżywały te mroźne zimy nie mając ani grama tłuszczu pod skórą a moim łapki na śniegu marzną do tego stopnia że potrafią usiąść ,podniesć jedna łapkę później drugą aby odmarzły i dopiero idą dalej

a tak to wygląda

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
hannka

Post autor: hannka » 17 lut 2011 19:56

Borzoje to prawdziwi arystokraci wśród psów. Kiedy nie biegały to wylegiwały się na poduszkach oraz przy kominkach na dworach arystokracji rosyjskiej :D

Ale tak poważnie czytając to co napisałaś , nie przyszłoby mi nawet na myśl ,że to takie zmarzlaki :D
Nie bój się cieni, one świadczą o tym, że gdzieś znajduje się słońce - Oscar Wilde

Awatar użytkownika
janusz60
Zaangażowany Forumowicz
Zaangażowany Forumowicz

Post autor: janusz60 » 17 lut 2011 21:19

@canaveral-staff
przepiękne zdjęcia prawdziwy z niego arystokrata,sam nie wiem dlaczego mi ta rasa podchodzi??? a nie jestem gołosłowny będąc w 2007 roku na wystawie w Dortmund ze swoimi Ca de Bou ,cały swój wolny czas poświęciłem kibicowaniu przy ringu Borzoi a w szczególności kibicowałem Złoty Laur Stepowy Goniec Borzoj z Polski a będący w hodowli niemieckiej ,właścicielka pochodzenie polskie dostała go na 50 swoje urodziny od męża :D
ten film z oceny stawki Borzoi jest mojego autorstwa

canaveral-staff
Piszący Forumowicz
Piszący Forumowicz

Post autor: canaveral-staff » 18 lut 2011 09:54

Janusz dziękuję Ci bardzo za filmik z miłą chęcią zawsze ogladam wszystko co jest związane z borzojami ,moi znajomi też sie dziwią dlaczego akurat wybrałam borzoje przecież to tak inna rasa niż TTB ,powiem że sama nie wiem od lat jak jeszcze mieszkałam w Szczecinie jeszcze jako dziecko obserwowałam mężczyznę który miał borzoja i chyba od tej chwili zakochałam sie w tej rasie i zawsze myślałam że na takiego psa nigdy nie bedzie mnie stac bo tak jak napisała hannka wydawało mi się że to rasa tylko dla wyższych sfer - zagłąbiając sie później w pochodzenie rasy tak naprawde było borzoja nie można było kupić ,borzoja mozna było dostac za darmo ale było to ogromne wyróżnienie ze strony hodowcy

powiem jedno kto nie miał styczności z borzojami ten nigdy sie do nich nie przekona ,są to psy bardzo delikatne ,uczuciowe wręcz wylewne ,ja akurat trafiłam na takie psy że nie są ani bojaźliwe ani agresywne a takie sie zdarzają

Awatar użytkownika
janusz60
Zaangażowany Forumowicz
Zaangażowany Forumowicz

Post autor: janusz60 » 18 lut 2011 11:14

canaveral-staff pisze:Janusz dziękuję Ci bardzo za filmik z miłą chęcią zawsze ogladam wszystko co jest związane z borzojami ,moi znajomi też sie dziwią dlaczego akurat wybrałam borzoje przecież to tak inna rasa niż TTB ,powiem że sama nie wiem od lat jak jeszcze mieszkałam w Szczecinie jeszcze jako dziecko obserwowałam mężczyznę który miał borzoja i chyba od tej chwili zakochałam sie w tej rasie i zawsze myślałam że na takiego psa nigdy nie bedzie mnie stac bo tak jak napisała hannka wydawało mi się że to rasa tylko dla wyższych sfer - zagłąbiając sie później w pochodzenie rasy tak naprawde było borzoja nie można było kupić ,borzoja mozna było dostac za darmo ale było to ogromne wyróżnienie ze strony hodowcy

powiem jedno kto nie miał styczności z borzojami ten nigdy sie do nich nie przekona ,są to psy bardzo delikatne ,uczuciowe wręcz wylewne ,ja akurat trafiłam na takie psy że nie są ani bojaźliwe ani agresywne a takie sie zdarzają

@canaveral-staff

ja podobnie jak hannka myślałem o Chartach Afgańskich ze one dla wyższych sfer :D

Borzoje miałem przyjemność obserwować w hodowli Ca de Bou Ling Tao u Ewy Sz. przebywały tam ze względu na teren gdzie mogły się wybiegać a były z hodowli Władca Traw Bogusi K.bardzo inteligentne psy,gdy z Ewą prowadziliśmy dyskusje na tematy kynologiczne (ogólnie to ujmując) to one będąc na wybiegu podbiegały do okna i delikatnie pukając w okno nosem prosiły o jakiś smakołyk względnie dobre słowo :D fajnie to wyglądało tak jakby chciały włączyć się do naszej rozmowy

Awatar użytkownika
hannka

Post autor: hannka » 18 lut 2011 11:25

Jestem taka mądra bo troszkę poczytałam o tych pięknościach.
One zawsze były prezentem, zaszczytnym darem i dlatego znalazły się na dworach francuskich czy angielskich , a gdyby tam ich nie było to rasa ta już nie istniałaby.Rewolucja Pażdziernikowa niszczyła je jako symbol bogactwa i symbol ich wroga arystokracji.

Kilka lat temu też był na naszym osiedlu Ksiązę ( był prawie cały biały z małym ,czarnym zaznaczeniem), bo tak na niego wołał pan , ale po jakimś czasie wyprowadzili się do nowego domu poza Łodzią.
Naprawdę poruszał się , zachowywał jak Książe , przeciwieństwo mojego oszołoma :lol: , ale jego pan też taki był - przemiły i co najbardziej zwróciło moją uwagę to wyprostowany , poruszający się zdecydowanym krokiem.

Athel Loren
Nowy Forumowicz
Nowy Forumowicz

Post autor: Athel Loren » 12 mar 2011 01:41

Piękne !! !!
Kiedyś widziałam jak na "koński" tor przeszkód przychodziła kobieta z Chartem aby ten mógł sobie poskakać dla rozrywki...to było zjawiskowe, ten pęd, szybkość i skoki, warto takie coś zobaczyć :)

izabelka1
Nowy Forumowicz
Nowy Forumowicz

Post autor: izabelka1 » 23 lut 2012 18:45

witam,postanowiłam napisać ponieważ poszukuje kogoś kto ma borzoja i nie idzie mi dobrze bo nikogo jeszcze nie znalazłam.chodzi mi konkretnie o wymianę doświadczeń z wychowania szczeniaka ,mam w posiadaniu młodą 3,5miesiąca urwiskę ,jest po prostu okropna wszystkie rady piszących o niesfornych szczeniakach już czytałam znam wszystko prawie na pamięć co robić i tak dalej ,chodzi mi bardziej o wymianie doświadczeń jeżeli chodzi o tą rasę,czy większość szczeniaków borzoja ma taki temperament czy tylko ja wybrałam taki okaz?nie jest to mój pierwszy pies ale z takim charakterem to mam do czynienia pierwszy raz.dzięki z góry za jakąś odpowiedz.pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Chart Rosyjski Borzoj”