Zlot CC wiosna 2011 połączony z treningiem z pozorantem :-)

BlueSabbath
Nowy Forumowicz
Nowy Forumowicz

Zlot CC wiosna 2011 połączony z treningiem z pozorantem :-)

Post autor: BlueSabbath » 22 wrz 2010 13:26

Witajcie,

Oto ja :) na FM i paru innych jako Kasiun, tutaj - inaczej :-)

Otóż wpadłam na pomysł zlotu miłośników, właścicieli i hodowców psów naszej rasy, spotkanie np. weekendowe typu piątek-niedziela, połączone - uwaga! - z treningiem z pozorantem. Myśl jest taka, żeby zarówno się spotkać, spędzić miło czas, zrobić grilla i coś może integracyjnego wysączyć jak i przy okazji odbyć w sumie 4 treningi-podejścia (po dwa na dzień) do pozoranta. Treningi byłyby dostosowane do każdego psa z osobna, bo każdy jest inny i w trochę innym wieku, ale chodziło by o to, żeby każdy mógł zweryfikować własne wyobrażenie o swoim psie/psach oraz - co myślę ważne - przełożyć tę wiedzę na ewentualne plany hodowlane związane z psem/suką. Chodzi mi o połączenie przyjemnego z pożytecznym, za jakie uważam sprawdzenie przez specjalistę charakteru/ temperamentu/ popędów naszych psów i pomóc nam np. odpowiednio łączyć w pary psy.
Dlatego jawi mi się ten pomysł jako idealny dla osób, które myślą o rozmnażaniu (rodowodowym rzecz jasna) swoich psów, a np. nie miały dotąd woli/czasu/pomysłu, żeby zrobić coś ponad standard ZKwP i spotkać się z doświadczonym pozorantem. Nie chcę jednak, żeby propozycja została zrozumiana jako skierowana wyłącznie dla obecnych/przyszłych hodowców, bo myślę, że na takim zlocie każdy posiadacz CC będzie mile widziany również ten, który nie chce rozmnażać swojego futra.

Od razu piszę, że myślę najbardziej o terminie wiosna 2011 r. coś w stylu koniec maja/początek czerwca, kiedy jeszcze nie będzie bardzo gorąco i da się spokojnie potrenować. Prowadzę wstępne rozmowy z paroma pozorantami, ale na pewno zaproszona osoba będzie naprawdę kimś kompetentnym i mającym doświadczenie z molosami, w tym z CC. Czas na konkrety i personalia w tej kwestii przyjdzie, jak Wy się wypowiecie na temat mojego pomysłu

Aha, dodam, że mój Toro miał już takich kilka spotkań i do czasu, aż tego nie zobaczyłam na własne oczy, nie miałam pojęcia jak bardzo pożyteczne jest to narzędzie weryfikacji charakteru oraz nie przypuszczałam, że tak się to psu spodoba. Tak więc możliwe, że z takiego zlotu i Wasze psy i Wy wyniesiecie jakąś wartość dodaną w postaci np. nowo odkrytego talentu psa

Rzucam środowisku rękawicę czekam na Wasze wypowiedzi, pomysły, opinie :-)

BlueSabbath
Nowy Forumowicz
Nowy Forumowicz

Re: Zlot CC wiosna 2011 połączony z treningiem z pozorantem

Post autor: BlueSabbath » 24 gru 2010 22:11

Szczegóły zlotu

Termin: od 29 kwietnia (piątek) popołudniu do 02 maja (poniedz.) popołudniu. Tu mowa o samej części szkoleniowej, zlot towarzyski może trwać i do wtorku, bo jak wiadomo wolne jest do 03 maja.

Miejsce: Gildia Nieustraszonych - Śląsk http://www.panda-dzierzno.pl/ miejsce nieprzypadkowe, bo 1. pozorant miałby blisko i mógłby przywieźć niespodziankę (o tym będzie w dalszej części), 2. rzut beretem jest też do Opola, więc jeśli ktoś się uprze na Cacib, to ma blisko i może wyrwać się na dosłownie kilka godzin ze zlotu, 3. w tym miejscu mamy zapewnioną dobrą zabawę i zero problemów ze strony właścicieli

Szkoleniowiec: Vladislav Glogar (Czechy) - tego Specjalisty nie muszę zbytnio przedstawiać, a jeśli ktoś ma potrzebę informacji z pierwszej ręki, to odsyłam np. do Bullimii

Proponowany schemat zlotu:

piątek 29.04 - przyjazd do np. 17:00, tego dnia robimy seminarium teoretyczne, wstęp do szkoleń sportowych i o każdej z dyscyplin IPO. Możliwe, że seminarium będzie "z niespodzianką".
Wieczorem - wiadomo - integracja

sobota 30.04 - rano np. 8:30: obrona - pierwsze podejście, wszystkie psy po kolei. Obiad, trochę czasu wolnego.
Po obiedzie zaczynamy drugą rundę obrony, wszystko od początku do końca zlotu w tej samej kolejności, żeby pies z nr 15 wiedział, że np. jak ćwiczy nr 5, to on ma jeszcze np. godzinę czasu wolnego.
Po drugim podejściu podsumowanie dnia i np. konsultacje indywidualne.
Wieczorem, jeśli wątroby będą żyły, to dla chętnych dalsza integracja.

niedziela 01.05 - od rana: ślady, w grupach po kilka psów.
Po obiedzie - posłuszeństwo.
Po treningu znowu podsumowanie dnia i konsultacje.
Wieczorem - dla chętnych dalsza integracja.

poniedziałek 02.05 - rano np. 8:30: obrona - pierwsze podejście, wszystkie psy po kolei. Obiad, trochę czasu wolnego.
Po obiedzie zaczynamy drugą rundę obrony.

Po zakończonych treningach każdy wedle życzenia może otrzymać ustną i/lub pisemną opinię szkoleniowca na temat swojego psa oraz sugestie/porady odnośnie dalszego postępowania. Zaznaczam, że przez całe trzy dni szkoleniowiec będzie do naszej dyspozycji.

Aha, co do "niespodzianki" otóż jeśli zlot zrobilibyśmy na Śląsku, a więc blisko Czech, to Lad'a mógłby zaprosić parę ludzi ze szkolonym u niego cane corso. To jakby dodatkowy plus, bo jeśli zdecydują się przyjechać nasi forumowicze z psami szkolonymi, to już w ogóle byłoby super, bo wszystko można by od razu podpatrzeć na żywo, a nie tylko w teorii (tu mam na myśli praktyczne podparcie seminarium).

Koszt udziału w szkoleniu:
250 zł od psa początkującego
300 zł od psa już trenującego obronę

Informuję, że mamy już 22 psy zgłoszone.

Awatar użytkownika
milunia
Zaangażowany Forumowicz
Zaangażowany Forumowicz

Post autor: milunia » 24 gru 2010 23:54

jak blisko opola(mamy ze 30 km) to my moze sie skusimy... :D
Obrazek

BlueSabbath
Nowy Forumowicz
Nowy Forumowicz

Post autor: BlueSabbath » 14 sty 2011 18:53

Milunia, rzecz będzie się działa na Śląsku, niedaleko Gliwic. Jeśli jesteś zainteresowana, daj mi znać tutaj, albo lepiej na FM jest mój wątek - tam jestem Kasiun.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Cane Corso”