Czym karmicie psa?

Czym karmić psa?

Czym karmicie psa?

Domowe jedzenie
8
30%
Karma sucha
11
41%
Karma mokra
0
Brak głosów
BARF
3
11%
Wszystko po trochu
5
19%

Liczba głosów: 27

Awatar użytkownika
Ewa
Globalny Moderator
Globalny Moderator

Re: Czym karmicie psa?

Post autor: Ewa » 12 sty 2011 15:41

agunia pisze:Witam ;)
Moja 3-miesieczna Labradorka je Royal Canin Junior ale okropnie droga jest ta karma. Szukam czegoś tańszego ale dobrego. Macie jakies sprawdzone karmy??

Jeśli mogę Ci doradzić, to zrezygnuj z Royala nie tyle ze względu na cenę, ale i jakość, ponieważ daleko obecnemu RC do miana dobrej karmy. Polecam w zamian Pro Plana, a tak naprawdę z karmami ostrożnie, naturalnie karmiąc też można ładnie odchować szczeniaka.

Awatar użytkownika
milunia
Zaangażowany Forumowicz
Zaangażowany Forumowicz

Post autor: milunia » 13 sty 2011 12:49

u mnie 1. miejsce zajmuje Nutrę Breeder Bag,tania bo około 160 zeta za 20 kg...niezły (jak na tą cene i wielkosc) skład no i moim durniom słuzy...choc szybko tyja -daje mniej niz jest na opakowaniu.

ostatnio testowałam też :

http://www.carrier-polska.e-shilen.com/ ... ier,4.html

karma moim smakowała-zreszta one jedza prawie wszystko,karma drobna-za drobna jak dla moich,krztusiły sie i dławiłt tymi małymi kuleczkami..bo zachłanne i łykaja jak odkurzacz..,ma cos w sobie bo miski lsniły czystoscia-jakis aromat ,który zachecał do jedzenia...lub tak bardzo moim posmakowała:)...zjadane porcje od reki.kupy zwarte ale częste.Kime rozsadzała energia.jeszcze do niej wróce-tak myślę.

oraz:

http://katani.pl/Fitmin_Maxi_Performance_p4162.html

karma o duzym granulacie (mam maxi),nie jest sucha,bardzo twarda w kształcie nerkowca. Stosujemy od niespełna 2 tyg. kupy przez 3 pierwsze dni były duze (ale to wina przestawienia-chyba:) )..teraz sa średnie ,zwarte max 2 razy dziennie.(Nelson sra czesciej ) :mrgreen:
Obrazek

Boa
Doświadczony Piesiolomaniak
Kontakt:

Post autor: Boa » 13 sty 2011 13:30

My jedziemy na Execellencie:
http://iposklep.pl/index.php?p1179,excellent-sport

I Supri jest happy :)
Czasami na drodze spotykam prawdziwych motocyklowych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę... aż ciężko ich czasem wyprzedzić...

Gdyby ktoś fotografa potrzebował:
www.rafalmizerny.pl

Awatar użytkownika
Ambruceskya
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz

Post autor: Ambruceskya » 06 lut 2011 00:26

My już chyba też większość przerabialiśmy z Puriną Dog Chow włącznie przy Amonie i Pedigree i Chappi przy jamniku :angry-banghead:
Bosch był ok ale waga stała w miejscu , przy psów które mają nie tyć powinno być ok,Arion tak sobie,Araton nie przeszedł w ogóle - oddaliśmy prawie cały worek ( na szczęście w tedy zamiast 30kg wzięłam 1kg na próbę), na Bricie Large Breed byliśmy długo , dobra karma,kupy ok ale szału nie było.Później Calibra na spróbowanie - pies wciągał jak odkurzacz,ale cena mnie zabiła. Teraz Josera Solido, od jesieni jakoś ,ale coś mnie podkusiło i zamiast zamówić kolejne 30 kg zamówiłam 20kg Canun Dog - to za 90zł (kryzys gospodarczy miałam :angry-banghead: ) PORAŻKA! Nie Polecam zdecydowanie! Już wolałabym zamiast tego kupic to przereklamowane pedigree czy jakąś inna marketówę, no ale spróbowałam już wiem żeby drugi raz tego nie robić.

No więc podsumowując :
1.Josera (* Solido - 30kg 160zł)
2.Brit ( *Adult large -30kg 160zl)
3.Bosch (*Adult- ok.180-200zł)

Teraz oprócz suchej - codziennie porcja rosołowa , kawałek słoniny , łapki kurze i raz/dwa razy w tygodniu puszka tuńczyka albo jakiś innych ryb w oleju z ryżem i warzywami :)
Obrazek

lobo
Nowy Forumowicz
Nowy Forumowicz

Post autor: lobo » 16 lut 2011 20:56

Mój kundel obraził się na sucha karmę, a dostawała purinę dla ras muskularnych, czy jakoś tak.
Teraz dostaje surową mieloną wołowinę(garmażeryjną) z gotowanym makaronem, tartą surową marchwią, płatkami owsianymi surowymi, do tego łyżeczka oliwy,albo zimno tłoczonego oleju lnianego lub rzepakowego i canvit. Raz w tygodniu mięso zastępuje tłustym twarogiem i szklanką naturalnego jogurty oraz raz w tygodniu dostaje tylko surowe korpusy z kurczaka.

Jakieś uwagi do tego jadłospisu?

Boa
Kontakt:

Post autor: Boa » 16 lut 2011 21:08

Marchew możesz czasem zastąpić tartymi burakami, lub jabłkami, albo wszystkiego po trochu :)
Generalnie możesz podawać praktycznie każde warzywa i owoce prócz cebuli i czosnku.
Poza tym jeśli kondycha jest ok i psiakowi menu odpowiada to nie zmieniaj ;)
Czasami na drodze spotykam prawdziwych motocyklowych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę... aż ciężko ich czasem wyprzedzić...

Gdyby ktoś fotografa potrzebował:
www.rafalmizerny.pl

lobo
Nowy Forumowicz
Nowy Forumowicz

Post autor: lobo » 16 lut 2011 21:21

Moje poprzednie psy nie grymasiły na suchą, a ta jak się zaparła to 4 dni nic nie ruszyła, więc wymiękłem i musiałem zacząć gotować.

canaveral-staff
Piszący Forumowicz
Piszący Forumowicz

Post autor: canaveral-staff » 18 lut 2011 13:23

a ja dzisiaj pojechałam do swojej masarni po miecho a tam muka :roll:

nic dzisiaj nie mieli obleciałam całe miasto żadnego korpusika ani jednego nie dostałam nawet kostki ani jednej az w jedym ze sklepów w którym zawsze kupuję ziemniaki miła pani zaproponowała mi mostki z gęsi ,mięska to na nich nie ma w ogóle ale coś tam dzieciaki sobie pochrupią wyszłam z ogromnym worem bo to lekkie a objętościowo dużo - kupiłam po 30 gr. staffiki na surowo wciagnęły az huczało ,majory nie bardzo ,jeszcze tylko nie dostały dogi i charty ale myśle że nie bedą kręcić nosem

Awatar użytkownika
aj photography
Nowy Forumowicz
Nowy Forumowicz

Post autor: aj photography » 09 maja 2011 08:55

Witam

nasz Husky smiga na Royal Junior Large Breed weterynaryjnym + mieszamy mu to z odrobina Royal Junior Active to jako sucha i glowne jedzenie
dostaje tez
-jajko na twardo mieszane z karma sucha
-bily ser mieszane z karma sucha
-jablka
-banany (uwielbia)
-marchewke
Obrazek

jako przekaski dostaje prasowanego kurczaka (uwielbia) oraz roznego rodzaju przetwory z ryba sprzedawane dla psow tez uwieblia... tak samo jak ucho wedzone i ost kosc wedzona (wiecej zabawy niz pozywienia) :)

testowalismy tez Royal Education (przysmaki) ale zupelnie nie byl tym zainteresowany generalnie wypluwal po chwili :P
Obrazek

jak go wzielismy z chodowli polecano nam Purine Dog Chow
Obrazek
... ale generalnie odradzam pies nie chcial jesc a do tego jego kupki tak intensywnie pachnialy ze 3-4h pozniej trzeba bylo wietrzyc mieszkanie po odstawieniu Puriny problem sie skonczyl ... zostala nam tylko fajna praktyczna puszka na karme :D
Obrazek
pies: Bogus z Wilczej Koleby FCI [Siberian Husky] ur. 25.12.2010
fotograf: http://www.wybieg.pl/aj-photography,u2032,t1.html

Awatar użytkownika
Gosia35
Zaangażowany Forumowicz
Zaangażowany Forumowicz

Post autor: Gosia35 » 17 maja 2011 07:43

o Boże, moje jedzą co popadnie a tak jw my jemy hahahahhaha :teasing-neener:
"Kłamstwo zdąży obiec pół świata, zanim prawda włoży buty".

Awatar użytkownika
michal-doberman
Nowy Forumowicz
Nowy Forumowicz
Kontakt:

Post autor: michal-doberman » 21 lis 2013 10:10

Ja uważam, że najlepiej trochę suchej karmy i trochę BARF. nie ma co popadać w skrajności.
Życzę miłego dnia, http://www.szkola-doberman.pl szkolenie różnych PIESioli :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Żywienie”